Графік відпусток на 2022 рік

Дата публікації
03 Січ 2022

У ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі – Закон про відпустки) зазначено, що черговість надання відпусток на підприємствах визначається відповідними графіками, в яких ураховують інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Графіки відпусток затверджують власники або уповноважені ними органи за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

У графіку враховують щорічні відпустки: основні та додаткові (додаткову відпустку за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці; додаткову відпустку за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством). Якщо мовиться про додаткові соціальні відпустки на дітей, які також слід включити до графіку відпусток, то роботодавець має отримати будь-який належним чином оформлений та засвідчений в установленому порядку документ. Він повинен підтверджувати, що іншому з батьків дітей така соціальна відпустка не надавалася (див. лист Мінекономіки України від 10.08.2021 р. № 4712-06/40796-07).

Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року (п. 20 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань від 20.07.1984 р. № 213). Цей граничний термін підтримано й в листі Мінсоцполітики України від 25.08.2015 р. № 475/13/116-15.

Рівночасно, зробити графік можна і пізніше – за умови зазначення відповідної дати в обліковій політиці підприємства. І головне, щоб при цьому не були порушені вимоги  щодо попередження про вихід у відпустку в поточному році працівника за графіком за два тижні.

На законодавчому рівні типової форми графіка відпусток не встановлено. Тож підприємство може власноруч розробити зовнішній вид та структуру такого документу: з урахуванням вимог ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів».

Подивіться відео та дізнайтеся, які ризики очікують підприємство за недотримання вимог ДСТУ 4163:2020

За відсутність графіка відпусток можуть накласти штраф як за інші порушення трудового законодавства у розмірі 1 МЗП (абз. 8 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України). І ще посадовим особам підприємства – роботодавця або ФОП – працедавцям загрожує адмінштраф: у розмірі від 510 до 1700 грн (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Про складання графіку відпусток ми розповідали раніше у відео Онлайн-школи бухгалтерії AVS – YouTube

І нехай вас не бентежить, що у ньому йдеться про відпустки 2021 року. Позаяк загальні вимоги до створення та затвердження графіку відпусток залишаються незмінними.

Подивіться відео та дізнайтеся, як скласти графік відпусток

Проходить набір
Онлайн-курс по Зарплаті та кадрах

  Навчіться вести зарплатний і кадровий облік без помилок, завдяки комплексному ...

  Анастасія Волевач Ірина Тимошенко
  20 Лип 2021
  Онлайн-курс по 1С Бухгалтерія 2.0

   Навчіться використовувати 1С на 100%, працювати швидко та без помилок за 5 ...

   Світлана Шанайда
   Спікер Світлана Шанайда
   Коментарі 0

    Отримайте PDF Чек-лист

    Експрес-аудит правильності Вашої бухгалтерії

    Найближчі курси
    Онлайн-курс по Зарплаті та кадрах

     Навчіться вести зарплатний і кадровий облік без помилок, завдяки комплексному ...

     Анастасія Волевач Ірина Тимошенко
     20 Лип 2021
     Онлайн-курс “Бухгалтер-Експерт”

      Отримайте навички, якими повинен володіти єдиний / головний бухгалтер для ...

      Анастасія Волевач Ірина Тимошенко
      25 Чер 2021
      Онлайн-курс з Перевірок

       Навчіться проходити перевірки Податкової впевнено і без штрафів усього за 5 ...

       Ігор Січеславський
       Спікер Ігор Січеславський
       16 Сер 2021
       Онлайн-курс по 1С Бухгалтерія 2.0

        Навчіться використовувати 1С на 100%, працювати швидко та без помилок за 5 ...

        Світлана Шанайда
        Спікер Світлана Шанайда
        Онлайн-курс з Податку на Прибуток

         Навчіться вести облік податку на прибуток без помилок, завдяки комплексному ...

         Галина Морозовська
         Спікер Галина Морозовська