• AVS
 • Новини
 • Перевірки
 • Нові карантинні обмеження з 1 листопада: Держпродспоживслужба відповідає на запитання бізнесу

Нові карантинні обмеження з 1 листопада: Держпродспоживслужба відповідає на запитання бізнесу

Дата публікації
03 Лис 2021

Зважаючи на погіршення епідемічної ситуації та зростання кількості випадків захворювань на COVID-19, з 1 листопада посилюються карантинні обмеження у Києві. Ймовірно, вже незабаром дія «червоного» рівня епідемічної небезпеки пошириться на всю країну. 

У зв’язку з цим, Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з фахівцями Держпродспоживслужби та адресувала найпоширеніші питання від бізнесу щодо особливостей умов роботи у «червоній» зоні. Нижче наводимо основні блоки питань та роз’яснення представників служби. 

Умови допуску на роботу 

Зважаючи на критичну ситуацію з рівнем захворюваності, в «червоній» зоні діятимуть суворі обмеження для роботи підприємств різних форм власності, втім діятимуть преференції для вакцинованих осіб, осіб, що видужали (з моменту видужання минуло не більше 180 днів) або ж мають негативний результат тесту, дійсний протягом 72 годин. Це може бути ПЛР або антиген тестування, однак здійснене сертифікованою лабораторією. Якщо у працівників є протипоказання до здійснення вакцинації, за умови наявності відповідних довідок від сімейного лікаря, вони можуть продовжувати роботу за умови наявності негативного ПЛР або антиген тесту. За наявності тільки однієї дози вакцини допуск до роботи дозволяється в «жовтій» та «помаранчевій» зонах, у «червоній» зоні працівник зобов’язаний здійснювати тестування кожні 72 години до отримання другої дози вакцини. Відповідні вимоги передбачені постановою КМУ  від 09.12.2020 р. № 1236 (далі – Постанова № 1236).   

Рішення місцевої влади 

Представники Держпродспоживслужби підтвердили, що місцеві ТЕБ можуть запроваджувати додаткові обмеження, що можуть виходити за рамки Постанови № 1236 для боротьби з поширенням захворюваності на COVID-19. У такому разі вимоги місцевих органів будуть превалювати над рішенням Кабміну та є обов’язковими до виконання. 

Робота суб’єктів господарювання

Підприємства критичної інфраструктури є виключенням – їх відвідування дозволяється без наявності та пред’явлення вищевказаних документів, за умови якщо інше не встановлене місцевими ТЕБ, втім масковий режим, наявність антисептиків та забезпечення дистанціювання є обов’язковим. 

Суб’єктам господарювання рекомендовано перевіряти як наявність, так і валідність сертифікатів вакцинації, оскільки у випадку виявлення підробленого сертифікату під час перевірки передбачена відповідальність. QR-коди можна відсканувати та перевірити їх валідність за допомогою застосунку «Дія». 

Робота ТРЦ дозволяється у «червоній» зоні за умови виконання вищевказаних умов роботи у цій зоні. На території ТРЦ мають бути розташовані так звані вхідні зони для перевірки документів, водночас окремі магазини, що мають свою відокремлену площу на території ТРЦ мають додатково перевіряти своїх відвідувачів. 

Перелік професій, що підлягають вакцинації у подальшому може бути розширений. Таке рішення має бути прийняте  наказом МОЗ, нагадаємо, станом на сьогодні обов’язкова вакцинація стосується лише трьох груп – це працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Робота транспорту 

Проїзд в міському транспорті, зокрема у Києві, дозволяється також з жовтим сертифікатом. Так само і міжміські обласні сполучення (наприклад, Києва з Київською областю) дозволяються з двома видами сертифікатів, документом про одужання, або негативним тестом. Дотримання цих вимог буде здійснюватися за допомогою вибіркових як перевізників, так і пасажирів. Ці вимоги стосуються тільки громадського транспорту та не поширюються на приватний транспорт. 

Проведення перевірок 

Перевірки будуть здійснюватися 40 мобільними групами, у пріоритеті – заклади освіти та дошкільні заклади; суб’єкти щодо яких є звернення громадян на гарячі лінії; суб’єкти, де є масове скупчення людей. 

При виявленні порушень можуть застосовуватися попередження, штрафні санкції у розмірі 17 тис. грн для ФОП та 34 тис. грн для ТОВ. У випадку повторного порушення на підприємство може чекати збільшення штрафів, звернення до правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи, зупинка діяльності підприємства за порушення санітарного законодавства.

Проходить набір
Онлайн-курс по Зарплаті та кадрах

  Навчіться вести зарплатний і кадровий облік без помилок, завдяки комплексному ...

  Анастасія Волевач Ірина Тимошенко
  20 Лип 2021
  Онлайн-курс по 1С Бухгалтерія 2.0

   Навчіться використовувати 1С на 100%, працювати швидко та без помилок за 5 ...

   Світлана Шанайда
   Спікер Світлана Шанайда
   Коментарі 0

    Отримайте PDF Чек-лист

    Експрес-аудит правильності Вашої бухгалтерії

    [utm_campaign_i][/utm_campaign_i] [utm_source_i][/utm_source_i] [utm_medium_i][/utm_medium_i] [utm_term_i][/utm_term_i] [utm_content_i][/utm_content_i] [gclid_i][/gclid_i]
    Найближчі курси
    Онлайн-курс по Зарплаті та кадрах

     Навчіться вести зарплатний і кадровий облік без помилок, завдяки комплексному ...

     Анастасія Волевач Ірина Тимошенко
     20 Лип 2021
     Онлайн-курс “Бухгалтер-Експерт”

      Отримайте навички, якими повинен володіти єдиний / головний бухгалтер для ...

      Анастасія Волевач Ірина Тимошенко
      25 Чер 2021
      Онлайн-курс з Перевірок

       Навчіться проходити перевірки Податкової впевнено і без штрафів усього за 5 ...

       Ігор Січеславський
       Спікер Ігор Січеславський
       16 Сер 2021
       Онлайн-курс по 1С Бухгалтерія 2.0

        Навчіться використовувати 1С на 100%, працювати швидко та без помилок за 5 ...

        Світлана Шанайда
        Спікер Світлана Шанайда
        Онлайн-курс з Податку на Прибуток

         Навчіться вести облік податку на прибуток без помилок, завдяки комплексному ...

         Галина Морозовська
         Спікер Галина Морозовська