Програмний РРО (далі – ПРРО) було запроваджено ще в 2020 році. Однак щороку відбуваються зміни і з’являються нові питання. Одне з них: хто та як має звітувати про використання ПРРО.
Що важливо знати про РРО/ПРРО
Серед ключових новацій 2022 року в частині РРО/ПРРО – запровадження у фіскальному чеку реквізиту «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку». Розрахунковий документ торговця підакцизною продукцією має обов’язково його містити.
Також деякі зміни проведені щодо товарного обліку.
РРО в цілому у 2022 році застосовується за тими ж нормами і правилами, що діяли до цього.
Сума ж доходу для застосування РРО у 2022 році не встановлена (у 2021 році таку величину було встановлено на рівні 220 мінзарплат).
Розрахункових операцій, як таких, зміни не торкнулися.
РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року: до уваги ФОП
РРО та ПРРО з 1 січня 2022 року: Комітет Верховної Ради роз’яснює
Якщо ви бажаєте розвиватися підпишіться на нашу розсилку. Декілька разів на тиждень ми проводимо серію безкоштовних вебінарів, на яких лектори школи розбирають найактуальніші зміни, діляться практичним досвідом.
Особливості звітів з ПРРО
У загальному випадку звітування про використання реєстраторів розрахункових операцій фактично відбувається шляхом автоматизованої передачі інформації про розрахункові операції до контролюючих органів в електронному вигляді дротовими або бездротовими каналами зв’язку.
Передання даних до податкової
Суб’єкт | Вимоги |
Користувачі «класичних» РРО | Електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані |
Користувачі електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО для операцій з готівковою валютою | Інформація про обсяг розрахункових операцій, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО |
Користувачі ПРРО | Інформація у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та інша інформація, необхідна для обліку роботи ПРРО фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких ПРРО |
Як зареєструвати ПРРО через електронний кабінет. Покрокова інструкція та розбір помилок
Тож якщо РРО чи ПРРО використовується «у штатному режимі» з дотриманням усіх вимог додатково подавати якусь звітність до податкової не потрібно.
Однак, у певних випадках все ж може виникати потреба подати до податкової спеціальний звіт – за формою № ЗВР-1 (F/J 0500203).
Форма звіту РРО затверджена наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. N 13.
РРО звітність подають у випадках застосування розрахункових квитанцій (далі – РК).
У свою чергу розрахункові квитанції можуть оформлюватися лише користувачами «класичних» РРО:
- у період виходу з ладу РРО або у разі тимчасового відключення електроенергії;
- якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО (ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, далі – Закон про РРО).
Книга обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) реєструється на кожний РРО або, якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО – на окрему господарську одиницю.
Власне у розділі 2 Книги, зареєстрованої на РРО, і обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО.
ПРРО, на відміну від РРО, за своїми параметрами забезпечує спеціальний режим роботи – офлайн – на випадок відключення електроенергії.
ПРРО в режимі офлайн: як рахується час роботи
Оскільки подання щомісячної звітності з РРО у податкову передбачено лише при використані розрахункових книжок, тож по ПРРО звіт не подається.
Строки подання звітності з ПРРО
Звітність по РРО слід подавати кожного місяця (п. 7 ст. 3 Закону про РРО).
Звіт подається щомісячно – до 15 числа.
Однак, з огляду на специфіку подання звітності по РРО, володільці ПРРО мають привілей і до податкової можуть не звітувати.
Подавати звіт необхідно лише у випадку, якщо одночасно з ПРРО використовується РРО.
При цьому додавати до звітності одночасно самі КОРО чи РК не потрібно.
Щомісячний звіт у податкову подавати слід вчасно, якщо вже виник такий обов’язок.
Адже неподання в установлений строк РРО звітності або навіть подання їх із нульовими показниками є підставою для проведення фактичної перевірки контролюючим органом.
Порядок заповнення звіту про використання ПРРО
Місячний звіт по касовому апарату складається доволі просто. Інструкція по заповненню форми ЗВР-1 затверджена наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. N 13.
Також щодо заповнення можна знайти і роз’яснення податкової.
Зразок заповнення форми ЗВР-1

Аби завжди з легкістю складати будь-які форми звітності переходьте за посиланням в описі та приєднуйтесь до нашого Сервісу AVS365. Він допоможе:
- розуміти, які зміни торкнулися особисто;
- знаходити відповіді на питання безпосередньо з вашими ситуаціями;
- підвищувати свій рівень кваліфікації.

Навчіться вести зарплатний і кадровий облік без помилок, завдяки комплексному ...



Навчіться використовувати 1С на 100%, працювати швидко та без помилок за 5 ...
